Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z drzewami

Jaki wzór na fototapecie?

Fototapety królują obecnie w wystroju wnętrz, a ich bogate wzornictwo stwarza wręcz nieograniczone możliwości w aranżowaniu konkretnego stylu lub kształtowaniu klimatu pomieszczenia. W zgodzie z dzisiejszą modą te wyjątkowe obrazy ścienne pozwalają na zaakcentowanie stylu orientalnego, podkreślenie charakterystycznej aury wnętrza rustykalnego czy prowansalskiego, a także wprowadzenie elementu nowoczesności. Fototapety mają jeszcze jedną cenną cechę, jaką jest bardzo intensywne oddziaływanie na przestrzeń, dzięki czemu pozwalają na optyczną zmianę wielkości czy proporcji pokoju, a także na jego rozświetlenie lub wprowadzenie przyjemnego, relaksującego nastroju.

dekoracje z krajobnrazem

Fototapety kształtujące wnętrze

Podjęcie decyzji o aranżowaniu wnętrza dekoracją ścienną wiąże się z odpowiedzią na pytanie, jaki wzór na fototapecie będzie najlepszy do naszego salonu, przedpokoju czy sypialni. Wybór odpowiedniego motywu nie jest wcale prosty, bowiem zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć we wnętrzu. Nie wystarczy wybrać obrazu, który nam się najbardziej podoba, bowiem może się on okazać nieodpowiedni i nie tylko nie stworzy przyjemnego klimatu, ale wręcz zaszkodzi wnętrzu. Przykładem może być fototapeta z ciemnym, zacienionym lasem bambusowym umieszczona na ścianie niewielkiego pokoju z małym północnym oknem. Klaustrofobiczne wnętrze zmniejszy się jeszcze i będzie przytłaczać, dlatego znacznie lepszym wyjściem do takiego pokoju będzie motyw dużego białego okna z błękitnym niebem po drugiej stronie. Podobnie przedstawia się kwestia manipulowania przestrzenią, bowiem spora grupa motywów posiada zdolność optycznego powiększania dodając kilka metrów, dzięki którym pokój lub hol stają się przestronniejsze i bardziej komfortowe. Kształtować można też pomieszczenia wykorzystując układ kompozycji. Wzór poziomy sprawi, że pokój rozszerzy się, a pionowy zwęzi ścianę i podwyższy. To doskonały sposób na poprawianie proporcji niestandardowych wnętrz.

dekoracja na szafę schody

Fototapety tworzące nastrój

Wybierając odpowiedni wzór fototapety należy też pamiętać o przeznaczeniu pomieszczenia. Różne motywy to nie tylko różne kolory, ale i dynamika, czy skojarzenia, jakie wywołują w osobach korzystających z pomieszczenia. Czerwienie, pomarańcze, a także intensywne żółcie to kolory dynamiczne, dlatego nie sprawdza się w sypialni, w której nastrój ma skłaniać do zasypiania i wyciszać. Zielony, niebieski, liliowy to barwy uspokajające, idealne do sypialni, ale niesprzyjające aranżacji salonu czy pokoju do pracy, bo zbyt intensywnie relaksując sprawią, że nie będziemy mieć odpowiedniej energii do działania. Oczywiście istnieje jeszcze możliwość łączenia kolorów i jeśli ktoś kocha zieleń czy fiolet, może sobie na nią pozwolić również w salonie, z dodatkiem intensywniejszych akcentów. Zastanawiając się, jaki wzór na fototapecie najlepiej sprawdzi się we wnętrzu warto też pomyśleć o stylu całego mieszkania. Do kompozycji tradycyjnych, retro, rustykalnych świetnie pasują tradycyjne pejzaże. Wnętrza bardziej nowoczesne efektownie wypełni widok wielkiego miasta, nowoczesnego mostu, techniczna abstrakcja czy typowo męska tematyka sportowo-motoryzacyjna.

tapeta do retro wnętrza

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem