Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
ozdoby na ściany

Jakie wzory map do nowoczesnego salonu?

Nowoczesne dekoracje to obrazy i fototapety, które wyróżniają się nietypową tematyką, odbiegającą od tej, jaką znamy ze starych obrazów. Obok pejzaży, martwych natur i kwiatów na ścianach goszczą dziś motywy industrialne, samochody, stalowe konstrukcje, a także wiele innych, typowych dla współczesności wzorów. Motywem łączącym stare z nowym są z pewnością mapy będące synonimem podróży, poznawania odległych lądów i kultur zarówno w przeszłości, jak i dziś czy za kilkadziesiąt lat. Nie wszystkie mapy jednak są motywem odpowiednim do nowoczesnych wnętrz. W loftach, salonach o wystroju minimalistycznym wymagane są podobne w klimacie dekoracje, w tym także te z mapą.

retro dekoracje ścian

W kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/mapa-skarbow/ znalazły się propozycje dekoracji z mapami w nowoczesnym stylu, łączące w sobie klasyczną formę z takimi elementami, jak wkomponowane w zarys kontynentów napisy, kolorowa kratka pepitka czy wielobarwne paski przypominające do złudzenia rozciągniętą na fototapecie czy obrazie tęczę. To dekoracje, które nie tylko nawiążą do tematyki podróży, przygód i poznawania świata, ale też będą ciekawym elementem kolorystycznym w wystroju wnętrza. To fantazyjne wzory map do nowoczesnych salonów, które same są niestandardowe i nowoczesne dzięki łączeniu motywów w jednej, doskonale znanej formie.

ozdoby na ściany

Jakie wzory map wybrać do nowoczesnego salonu? Podstawowym kryterium powinna być forma dekoracji, a więc prosty schematyczny zarys kontynentów, który nawiązuje do współczesnej precyzji i dokładności, jakie gwarantują narzędzia. Starannie określone kształty nie pozostawiają wątpliwości co do współczesnej wiedzy o zarysach kontynentów, dlatego nie ma tu miejsca na enigmatyczność i domysły. Drugi element to kolorystyka, czyli dekoracje z mapami dopasowane barwami do wystroju wnętrza. Te wielokolorowe idealnie sprawdzą się w stylizacjach o jednolitej kolorystyce, ożywiając ją i rozweselając. Dekoracje czarno-białe to motywy do wnętrz o bogatej, intensywnej kolorystyce.

dekoracje ścienne

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem