Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
ozdoby z wycinankami ludowymi

Jakie folkowe dekoracje do wnętrza?

Motywy ludowe zazwyczaj kojarzą się ze środowiskiem wiejskim i to nie takim, jakie znamy z dzisiejszych nowoczesnych i ucywilizowanych wsi. Rozwój techniki i komunikacji nie pozostały również bez wpływu na to środowisko, które – choć wciąż proste, naturalne i pozbawione miejskiej sztywności – nie obejdzie się już dziś bez Internetu, telewizji satelitarnej czy skomputeryzowanych maszyn. Prawdziwe wsie, w których wciąż jeszcze zachowała się tradycja, stanowią wyjątek utrzymywany raczej na potrzeby turystyki lub z powodu promocji danego regionu, który może poszczycić się na przykład rękodziełem tkackim, haftami czy wycinankami w określonym stylu.

New folk, czyli ludowe w nowoczesnym

Motywy ludowe nie są już standardem we wnętrzach, dlatego traktuje się je bardziej, jako kolorową atrakcję i ciekawe urozmaicenie wystroju, nawiązujące do regionalizmu. Niektórzy uważają nawet, że te barwne wycinanki czy hafty, które były inspiracją do ludowych dekoracji nie mają związku z kulturą regionalną, a są jedynie kolorowym motywem, który ożywia wnętrze. „Na ludowo” nie musi jednak oznaczać stworzenia mieszkania w stylu dawnych chat, jakie były codziennością na Kurpiach czy Śląsku ponad wiek temu.

zodoby z łowickimi wycinankami

Wnętrza rustykalne, czyli raz na ludowo

Motywy ludowe, jakie znalazły się w kolekcji Folkowy szał na stronie https://dekochatka.pl/folkowy-szal/ to również doskonałe dekoracje do wnętrz w stylu rustykalnym. „Raz na ludowo” to nic innego, jak odtworzenie wnętrza w stylu sprzed lat, inspirowanego środowiskiem, kulturą i klimatem wiejskim wraz z jego tradycjami. Motywy ludowe nie są w tym przypadku niezbędne, bowiem wiejskie wnętrza rustykalne mogą ograniczać się do surowego drewna i siermiężnych mebli, jednak kolorystyka wycinanek przeniesionych na fototapety czy okleiny sprawi, że pokój lub kuchnia rozgrzeją się, ożywią i będą znacznie bardziej przyjemne w codziennym obcowaniu z nimi. Wzornictwo ludowe można dawkować zgodnie z upodobaniami, bowiem z powodu jego bogactwa kolorystycznego i ilości szczegółów przesycenie może okazać się niekomfortowe, negatywnie wpływając na nasze samopoczucie. Wzory ludowe jednak są sposobem na stworzenie designu bliskiego nam kulturowo, nawiązującego do korzeni i przede wszystkim pełnego energii, radości życia i wyjątkowego piękna.

dekoracje z folkiem - Jakie folkowe dekoracje, ozdoby polecacie do nowoczesnego, jasnego wnętrza?

Jakie folkowe dekoracje

Jakie folkowe ozdoby do nowoczesnego wnętrza? Przede wszystkim fototapety, obrazy i okleiny, które stanowią typowy przykład regionalnych wytworów ludowych, kolorystyką komponujących się z całym wystrojem wnętrza. Warto pamiętać, że każdy z regionów Polski wyróżnia się swoją własną kulturą, indywidualnym i niepowtarzalnym wzornictwem oraz kolorystyka, która może mieć znaczenie w tworzeniu dekoracji. We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, w loftach urządzanych w jednostajnych, jasnych barwach lepiej sprawdzą się te bardzo kolorowe motywy zaprezentowane w kolekcji, ale można również sięgnąć po spokojniejsze kompozycje w tonacji niebieskiej, zielonej czy też ich komputerowe modyfikacje, w których zachował się oryginalny wzór, ale zmienione zostały barwy.

fototapety z wzorami łowickimi

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem