Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
fototapeta komiks negatyw

Jaki komiks na ściany?

Komiksy są specyficzną dziedziną kreacji artystycznej, która dziś już stanowi element poprzedniej epoki, dlatego sporadycznie trafia na półki z książkami, ale znacznie częściej na ściany. To dekoracje, które odzwierciedlają klimat dawnych lat, dlatego pięknie podkreślają modne w ostatnich latach stylizacje vintage czerpiące inspirację z okresu od lat 50-tcyh ubiegłego wieku w przyszłość. W dekoracji wnętrz komiksy trafiają zarówno na obrazy, jak i na plakaty, naklejki czy fototapety, na których pojawiają się w stylizacji każdego wnętrza w domu. To świetny motyw na duża ścianę nad łóżkiem, do pokoju nastolatka czy do kuchni w postaci zabawnej naklejki na kafelki między ciągami szafek. W odpowiednim wyborze pomaga zarówno kolorystyka takich motywów, jak i ich ogólny temat.

fototapeta-komiks z akcentem - jaki komiks na ściany

Jaki komiks na ściany

Komiks z założenia jest rysunkiem, ale może być zarówno kolorowym obrazkiem, jak i prostym, schematycznym szkicem w tonacji czarno-białej. Ta druga opcja to doskonała podstawa do stworzenia dekoracji z kolorowym akcentem, która połączy w sobie dwie cechy – motyw retro sprzed kilkudziesięciu lat, i kolorowy akcent podkreślający stylizację wnętrza. Przykładem takich obrazków, jakie można znaleźć na stronie https://dekochatka.pl/swiat-z-komiksu/ są te z żółtymi taksówkami na tle nowojorskich ulic, komiksy historyjki z czerwonym akcentem ust kobiety lub komiksowe blondynki przyciągające uwagę intensywnym kolorem żółtych włosów i czerwienią warg. W przeciwieństwie do nich znacznie mniej intensywne są komiksy kolorowe, które wprawdzie wykraczają poza neutralność czarno-białej grafiki, ale też nie akcentują żadnej barwy. To komiksy do wnętrz o stonowanym wystroju, dodające im wyrazu poprzez wprowadzenie kolorystycznej mozaiki, która szczególnie efektowne zaprezentuje się w postaci fototapety na dużej ścianie. To kompozycje łagodne, stonowane i spokojne pomimo przedstawienia na nich tętniącego życiem wielkiego miasta.

fototapeta komiks kolorowe miasto

Komiksy po amerykańsku

Wśród komiksów stanowiących typowy motyw dekoracyjny do wnętrz sporą kolekcję tworzą te tematycznie nawiązujące do Ameryki i Nowego Jorku. Amerykańskie motywy są obecnie bardzo modne zapewne stanowi odzwierciedlenie zmian, jakie nastąpiły w polskiej gospodarce i polityce, a otwarty na zachodnią rzeczywistość kraj przyswaja sobie różne nowości także w sferze kultury. Przeniesione na nasze podwórko amerykańskie lofty to moda na styl industrialny, a także na aranżacje w klimacie vintage, także te po amerykańsku. Do takich nowoczesnych wnętrz, do mieszkań w stylu industrialnym i pofabrycznych loftów idealnym dodatkiem będą dekoracje komiksowe z motywem nowojorskich ulic, żółtych taksówek i innych symboli tamtego świata, przyciągającego jak magnes obietnica wolności i możliwości zrobienia kariery od przysłowiowego pucybuta do milionera.

fototapeta komiks Nowy Jork

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem