Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
fototapety z magnoliami

Jaka fototapeta do salonu będzie najlepsza – odpowiedzi na pytanie

Dekorowanie salonu wymaga bardzo dokładnego sprecyzowania stylu, kolorystyki i rodzaju dekoracji, jakie chcemy wykorzystać w jego aranżacji. Pokój ten jest bardzo wyjątkowy, bowiem spędzamy w nim najwięcej czasu w ciągu całego dnia, w małych mieszkaniach nawet śpiąc w nim, jedząc posiłki i oglądając telewizję. Salon jest też miejscem reprezentacyjnym, w którym zawsze jest idealny porządek, a na stoliku leży serwetka i stoi wazon z kwiatami tworząc bardziej elegancką atmosferę. W takich okolicznościach wybór odpowiedniej fototapety jest trudny i wymaga zastanowienia, bowiem obcowanie z nią przez długie godziny w ciągu dnia nie może owocować złym samopoczuciem, męczyć czy drażnić, albo przygnębiać z powodu jej tematyki lub kolorów.

jaka fototapeta do salonu - dekoracja na szafę schody

Jaka fototapeta do salonu – kalejdoskop wzorów i kolorów

Fototapety, które możemy wykorzystywać w aranżacjach salonów to szeroka gama wzorów i kolorów z niemal każdej dziedziny tematycznej dekoracji. Kolekcja na stronie https://dekochatka.pl/kategoria-produktu/fototapety/ jest doskonała prezentacją ogromnych możliwości wykorzystania różnorodnych motywów do tworzenia określonego klimatu wnętrza. Pierwszym krokiem bywa zazwyczaj określenie swoich własnych upodobań oraz charakteru i temperamentu. Osoby spokojne, zrelaksowane, nieco letargiczne mogą sobie pozwolić na wystrój w intensywnych kolorach, wybierając fototapety dynamiczne takie, jak motyw tancerki hip-hop czy kompozycja oparta na motywie ludowym. Do dynamicznych i dodatkowo jasnych, rozświetlających wnętrze zaliczają się też fototapety abstrakcyjne z barwnymi smugami dymu i dynamicznymi fraktalami. Dla osób energicznych często rozdrażnionych i potrzebujących wyciszenia znacznie lepszym wyborem będą motywy przyrodnicze, piękne, stonowane krajobrazy czy kompozycje kwiatowe.

fototapety prowansalskie

Motyw odpowiedni do stylu wnętrza

Na pytanie: „Jaką fototapetę wybrać do salonu?” można z powodzeniem odpowiedzieć: „Taką, która podkreśli wybrany styl wnętrza”. Współczesne aranżacje salonów opierają swoją kompozycję na tradycjach sprawdzonych przed laty w innych kulturach, miejscach i czasach. tak modny obecnie styl prowansalski czy skandynawski to aranżacje, które królowały na przełomie XIX i XX wieku w odległych rejonach kontynentu, a dziś są inspiracją do odtwarzania aury tych miejsc we współczesnych wnętrzach. Tworząc salon w stylu skandynawskim warto wybrać jedną z dekoracji w kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/skandynawski-szyk/ kolorystyka i tematem dopasowanych do tego właśnie klimatu. Jeśli w naszych marzeniach pojawia się przytulny, rodzinny salonik prowansalski doskonale sprawdzi się w nim motyw lawendy i ręcznie pisanego listu, we wnętrzu rustykalnym doskonałym motywem będą maki lub słoneczniki, a w stylizacjach nowoczesnych ważną rolę odegrają abstrakcje czy fototapety z motywem kosmosu. Nie można również pominąć motywów powiększających wnętrze, rozjaśniających je czy ożywiających intensywnymi kolorami.

dekoracje ścian ornament retro

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem