Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
naklejka na drzwi ksiązki

Jak udekorować pokój w stylu staroangielskim

Nowoczesne trendy wskazujące na sposób aranżacji wnętrz to nie tylko sięganie po dzisiejsze tematy i motywy futurystyczne. Chociaż świat fascynuje się dzisiaj dokonaniami kapitana Kirka z legendarnego Star Treka, zastanawia się nad realnością Transformersów i innych kosmicznych monstrów, co pewien czas najeżdżających Ziemię, w naszym najbliższym otoczeniu bardziej cenimy spokój i ciepły, domowy klimat. Z tego powodu we wnętrzach często pojawiają się stylizacje, będące spojrzeniem na minione epoki i ich historyczny charakter. Do czasów obecnych zawitały stylizacje prowansalskie, kolonialne i skandynawskie, a także ceniony za jego walory styl angielski. Angielskie wnętrza mogą przyjmować zarówno formę stylowych, rodzinnych saloników, jak i męskich wnętrz z epoki Sherlocka Holmesa, przesyconych tajemnicami i sprzyjających rozmyślaniom.

ozdoby ścian w sepii

Magia kamiennych murów

Elementem designu, który nieodłącznie kojarzy się z czasami średniowiecza, a później z odradzającym się, pełnym tajemnic Londynem są z pewnością kamienne uliczki i zaułki, skrywane w mroku wieczorów, a rozświetlane jedynie skromnym światłem gazowych latarni. Typowym widokiem dla starego Londynu i innych tego typu miast są ciasne zaułki z wąskimi kamiennymi schodkami i ściany domów budowanych z beżowych kamieni piaskowca. Równie surowe są też wnętrza dawnych domów, dlatego umieszczenie w pokoju na ścianie samoprzylepnej fototapety z widokiem kamiennych, kręconych schodów stworzy wrażenie istniejącego rzeczywiście korytarza, biegnącego gdzieś na wyższe piętro, do ukrytych drzwi pełnego tajemnic pokoju. Szczególnie ciekawie zaprezentują się takie dekoracje umieszczone w przestrzeni między regałami pełnymi książek.

modne wzory do pokoju

W zakurzonej bibliotece Sherlocka Holmesa
Jak udekorować pokój w stylu staroangielskim

Kamienne mury stanowią doskonałe tło dla stylowego gabinetu z czasów słynnego detektywa, które na cle godziny zatapiał się w rozmyślaniach w towarzystwie swojej ukochanej fajki. Gabinetowe dekoracje w stylu staro angielskim to z pewnością regały wypełnione książkami, które we współczesnych wnętrzach doskonale zastąpią naklejki z takim motywem. Zaprezentowane kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/gabinet-sherlocka-holmesa/ książki w starym stylu, imitujące te zakurzone, długo nie zdejmowane z półek pozycje są idealnym dopełnieniem pokoju w klimacie angielskim, a jeśli jeszcze uzupełnia je stare mapy, całość będzie tworzyła wyjątkowe wrażenie. Obraz starej mapy, w kolorze doskonale imitującym pożółkły papier sprzed wieków, może być zarówno motywem na fototapecie, wypełniających cała ścianę pomieszczenia, jak i niewielkim obrazem, dyskretnie wkomponowanym pomiędzy meble.

Jak udekorować pokój w stylu staroangielskim - obraz Moneta

Obrazy na krawędzi impresjonizmu

Wnętrza staroangielskie nie mogą też obyć się bez odrobiny sztuki, która stanowi nieodłączny element przeszłości, szczególnie w zamożniejszych sferach społecznych, mogących sobie pozwolić na produkty artystyczne w salonach. Przedstawicielem malarstwa z epoki wielkiego Londynu był z pewnością wielki impresjonista Claude Monet, którego kompozycje, doskonale podkreślą klimat przeszłości w dzisiejszym wnętrzu. Portret kobiety z parasolką, piękny pejzaż z żaglówkami w tle, scenka rodzajowa w ogrodzie to przykłady kompozycji odwzorowujących charakterystyczny świat dawnej Anglii, z typowymi strojami, sposobem bycia czy formą spędzania czasu wolnego. To dekoracje, które również podkreślają wykwintność wnętrz, bo przecież w angielskim salonie nie mogła zabraknąć prawdziwej sztuki, będącej symbolem wyższego statusu społecznego.

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem