Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
cytat motywacyjny

Jak dobrać sentencje na ścianę? Jakie napisy do domu?

Napisy stają się w ostatnich latach bardzo popularnym elementem wystroju wnętrz pojawiając się w aranżacjach w postaci naklejek ściennych czy tekstów na obrazach i plakatach. Ta specyficzna forma dekoracji jest bardzo nowoczesna nie tylko z uwagi na krótką żywotność druku w znanej nam obecnie formie, ale też z powodu pewnego skojarzenia ze sztuką plakatu, w której treść jest jednym z najważniejszych sposobów tworzenia kompozycji. Napisy nie są jednak przypadkowe, bowiem zarówno te na dawnych plakatach, jak i spotykane obecnie stanowią rodzaj przekazu kierowanego do obserwatora, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy i powinien być dokładnie przemyślany.

Jak dobrać sentencje na ścianę?

Treści neutralne czyli  sentencję. Napisy na ściany można podzielić na różne kategorie zależnie od tego, co wyrażają i skąd zostały zaczerpnięte. Jedną z najbardziej powszechnych i zarazem neutralnych jest grupa sentencji zaczerpniętych z wypowiedzi znanych postaci świata sztuki, nauki, cele brytów i pisarzy. To ogólnie przyjęte hasła, jakie zazwyczaj cytuje się w pamiętnikach czy na okładkach książek, wyrażające ogólne mądrości o życiu i sprawach doczesnego świata. Takie sentencje są mało osobiste, dlatego powinny być wybierane do pomieszczeń o charakterze ogólnym, publicznym. Jeśli pojawią się w domu, najkorzystniejsza lokalizacją będzie dla nich przedpokój witający przychodzących gości lub salon, jeśli jest miejscem oficjalnych spotkań. Oczywiście, jeśli cenimy jakiegoś poetę czy muzyka, darzymy go sympatią umieszczenie jego wypowiedzi na ścianie może być też wyrazem sympatii i własnych preferencji.

naklejka cytat o miłości

Napisy o domu

Drugą kategorią, z pewnością bardzo ciepłą są napisy mówiące o klimacie domu. Takie treści mogą być zarówno poważne, jak i humorystyczne, budzące uśmiech samym swoim przekazem. Wiele z nich zaczyna się od prostego wstępu „W naszym domu…”, który już stanowi informację, że mieszkające w tym miejscu osoby są ze sobą silnie związane i stanowią nierozerwalną jedność. Dalszy ciąg sentencji to utrwalanie tego wrażenia przez podkreślanie wartości takich uczuć, jak miłość, szacunek, zdolność do wybaczania i wiele innych. Ciekawe i bardzo klimatyczne są też te napisy, w których pojawiają się symbole prawdziwego rodzinnego ciepła i tej charakterystycznej atmosfery, jaka towarzyszy kochającej się rodzinie. Podkreślają ją zwroty typu; pachnie ciastem, słychać tupot małych stóp, śmiejemy się głośno, lubimy się przytulać. Przykłady takich dekoracji znalazły się na stronie https://dekochatka.pl/sentencje-o-domu-i-rodzinie/. Napisy mogą też być bardzo wesołe, mówiące o domu w sposób żartobliwy, jak na przykład sentencja o tym, że w domu mieszka kot, a domownicy mu gotują, sprzątają itp.

Jak dobrać sentencje na ścianę - naklejka w naszym domu

Napisy wyrażające osobiste uczucia

Trzecią kategorią sentencji, jakie można wybrać do domu są te zawierające informacje o naszych osobistych uczuciach, przekonaniach czy ulubionych zajęciach. Wśród tych motywów wybijają się teksty kontrowersyjne, które najlepiej sprawdzają się w pokojach nastoletnich dzieci oraz w domach osób uważających się na „wyzwolone”. Zdecydowane wyrażenie niechęci do świata, pracy czy systemu z wykorzystaniem wulgarnego słownictwa traci na sile dzięki wykorzystaniu języka angielskiego, jednak dla osób z określonych kręgów jest doskonale zrozumiałe. Z kolei w salonach, sypialniach czy kuchniach mogą pojawiać się napisy mówiące na przykład o pasji do jeżdżenia na rowerze, o niechęci do gotowania lub sprzątania, a w sypialniach napisy przekazujące osobiste wyznania do partnera lub partnerki. Te ostatnie okraszone czerwonymi serduszkami są świetnym wyznaniem miłości, które każdego ranka można przeżywać od nowa utrwalając osobiste relacje.

naklejka wyznanie miłości naklejka na ścianę bicycle

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem