Your Cart
Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%
czekoladowe tapety

Jak aranżować fototapetą?

Aranżacja wnętrza to przede wszystkim tworzenie w nim określonej, spójnej kompozycji, na którą składają się kolory i wzory tkanin, fototapet, dekoracje ścienne i bibeloty, a także samo wyposażenie dopasowane w taki sposób, że stanowi jednolitą całość. Meble nie zawsze mogą i oddać konkretny klimat wnętrza, bowiem te nowoczesne są proste w formie i dalekie od klimatu angielskich saloników czy prowansalskich kuchni. Z pomocą przychodzą tu fototapety, dzięki którym ukształtowanie konkretnego stylu jest znacznie prostsze, a wnętrze nabiera charakteru i jest o wiele bardziej wyraziste, niż to wypełnione sprzętami i prostymi kolorami ścian. Kupując nowe mieszkanie warto wiedzieć, jak aranżować fototapetą stylowe czy nowoczesne wnętrza, a dom zyska całkiem nowy wymiar, z pewnością niepowtarzalny i wyjątkowo przyjemny.

Jak aranżować fototapetą - tapeta w paski do sypialni

Jak aranżować fototapetą – wymarzone miejsce w salonie

Ludzka natura ma to do siebie, że reaguje na określone okoliczności, w tym również na rodzaj otoczenia, z jakim obcuje każdego dnia. To, co stanowi oprawę naszego codziennego życia budzi w nas również różnorakie emocje, od wyciszenia, spokoju u wyjątkowej przyjemności po podenerwowanie, a nawet złość czy niesmak. Z pewnością każdy z nas ma takie miejsce, w którym czuje się doskonale. Może to być działka letniskowa pod miastem, albo grecka wysepka na Morzu Śródziemnym, skąpana w słońcu i otoczona błękitem morza. Dla jednych pozytywnym doznaniem będzie wizyta w brzozowym lesie, dla innych wylegiwanie się na tropikalnej plaży. Skoro dom jest naszym azylem i mamy się w nim czuć doskonale, nie ma problemu z przeniesieniem tego ulubionego, niemal doskonałego miejsca do własnego salonu czy sypialni. Fototapety umieszczone na ścianach sprawią, że ukwiecona górska łąka, grecka wyspa czy brzozowy las zagoszczą w naszym salonie i będą nam towarzyszyć każdego dnia, a nie tylko podczas letnich wakacji. Aranżowanie wnętrz fototapetą pozwala na wykreowanie takiego miejsca, w którym z pewnością doskonale odpoczniemy pijąc popołudniową herbatę lub czytając książkę, a odpowiednio dobrany motyw stworzy tak realne wrażenie, że niemal poczujemy powiew morskiej bryzy czy gorące słoneczne promienie.

tapeta z wieżą eifla do dekoracji salonu

Stylowe wnętrze z fototapetą

Warto też wiedzieć, jak aranżować fototapetą wnętrza w określonym, odpowiadającym nam stylu. Współczesne trendy dekoratorskie to długa lista różnych możliwości, które są odpowiedzią na sztampowość i monotonię wnętrz z drugiej połowy ubiegłego wieku. Dziś w aranżacjach pojawiają się wnętrza prowansalskie, skandynawskie, francuskie, rustykalne, shabby Chic czy glamur, a w odmianie bardziej nowoczesnej – stylizacje minimalistyczne oraz industrialne. Podkreślenie konkretnego stylu fototapeta pozwala osiągnąć znacznie lepszy, silniejszy efekt, a osiąga się go poprzez wybór wzoru, który najbardziej kojarzy się z danym miejscem czy okresem w historii. Rustykalny, czyli pochodzący z rodzimej wsi klimat idealnie zaakcentują widoki dzikich łąk z makami, dmuchawcami, ale również konie na pastwisku czy pejzaże z wiejską chatą w tle. Subtelna Prowansja kojarzy nam się z lawendą, dlatego jej aurę zaakcentuje kompozycja z suszonym bukiecikiem na drewnianym stole lub w towarzystwie odręcznie pisanego listu. Minimalizm to proste formy i ograniczone wzornictwo, dlatego w takim wnętrzu można sobie pozwolić na skromną, ograniczoną kolorystycznie abstrakcję, a w salonach industrialnych surowy styl wzmocni ceglana lub kamienna tekstura.

fototapety prowansalskie

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem