Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
fototapety do łazienki

Fototapeta do łazienki

Dekorowane łazienki fototapetą to pomysł, który zrodził się kilkanaście lat temu i jest efektem znacznie większych możliwości, jakie zapewniają nowoczesne materiały. Oczywistym jest, że w tym pomieszczeniu panują bardzo specyficzne warunki, a duży poziom zawilgocenia i ciągłe zmiany temperatur wymagają nie tylko odpowiednich materiałów, ale i kleju. Klasyczne kleje do tapet papierowych – nie wspominając już o samych tapetach – rozpuszczają się pod wpływem pary wodnej, a dekoracja tego rodzaju przetrwałaby zaledwie kilka dni.

fototapety z roślinami

W zastępstwie kafelków….

Nowoczesna fototapeta do łazienki umieszczona na ścianie ma nie tylko zdobić wnętrze, ale też chronić ściany przed zawilżeniem. Malowane klasycznymi farbami wodnymi są często podatne na wchłanianie wilgoci, a w nieodpowiednich warunkach przyczyniają się do zmiany atmosfery wnętrza i rozwoju czynników biologicznych. Do łazienek jednak świetnie nadają się nowoczesne tapety winylowe, które nie tylko wytrzymują wilgoć, ale mogą być też dodatkowo laminowane, dzięki czemu bardzo długo zachowują kolorystykę obrazu. Takie fototapety, dzięki swojej gładkiej powierzchni nie absorbują wody, która skrapla się i można ją w prosty sposób usunąć. Laminowane tapety można też zmywać, więc utrzymanie czystości w pomieszczeniu nie jest żadnym problemem.

laminat z bambusami

Tematyka w klimacie SPA

Podstawową rolą fototapet jest dekorowanie, dlatego podczas wybierania odpowiedniego wzoru warto pomyśleć nad przeznaczeniem pomieszczenia i celem, jaki chcemy osiągnąć. Zazwyczaj łazienka służy nam do podstawowych czynności higienicznych, ale bardzo często traktujemy ją też, jako miejsce relaksu w kąpieli z pianką czy pod prysznicem. Idealnym rozwiązaniem w takich pomieszczeniach będą wszystkie te motywy, które tematycznie nawiązują do SPA, a więc widoki plaży z czystym piaskiem, tropikalnego morza skąpanego w słońcu czy też kompozycje typowe dla wschodniej filozofii ZEN. Wśród tych najbardziej charakterystycznych znajdą się bambusy, gładkie rzeczne kamienie, spokojna woda, kwiaty orchidei czy też buteleczki z aromatycznymi olejkami do masażu.

tapety z piaskiem

W kolorach natury i nie tylko

Jeśli pragniemy w domowej łazience stworzyć fantastycznie relaksujący klimat z pewnością pomoże nam w tym natura. Fototapeta do łazienki zmieni wnętrze w przyjemny zakątek, jeśli jej motywem będą naturalne krajobrazy leśne, płynące strumienie czy obrazy podwodnego świata. Kolory natury takie, jak błękit, zieleń czy brąz doskonale współgrają z walorami relaksujących kąpieli zapewniając idealne wręcz odprężenie. Nie oznacza to jednak, że w aranżacji tego wnętrza nie mogą pojawiać się inne obrazy. Kolorystyka jest uzależniona od indywidualnych gustów, a łazienka pięknie zaprezentuje się też w kolorze różowym, dlatego wybór odpowiedniej fototapety wymaga też wzięcia pod uwagę ogólnego wystroju wnętrza.

okleina na drzwi

Szukasz dekoracji do łazienki? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem