Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Jak odnowić stare drzwi – porady oraz pomocne wskazówki

Odnawianie wysłużonych wnętrz jest standardem, z którym musi się zmierzyć każdy właściciel domu lub mieszkania w zbiorowym budownictwie. Kiedy trzeba przywrócić estetykę pomieszczeniom, dokonać napraw i konserwacji różnych instalacji lub po prostu zmienić otoczenie na mniej monotonne, ciekawsze pod uwagę bierze się każdy element wnętrza. Zaliczają się do nich także drzwi, których w domu jest sporo, a wymiana na nowe to często znaczne koszty, których można uniknąć, wybierając prostszy i tańszy sposób ich odświeżenia. Kiedy drzwiom pokojowym, do łazienki czy wyjściowym trzeba przywrócić drugą młodość warto sięgnąć po naklejki.

Jak odnowić stare drzwi

Te kolorowe dekoracje, których wiele można zobaczyć w kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/kategoria-produktu/naklejki-na-drzwi/ to tania alternatywa dla nowych drzwi, pozwalająca zarówno na zapewnienie estetyki wnętrza, jak i na ciekawy, designerski dodatek do aranżacji.

naklejka na drzwi parkowa aleja

Tajemnicze przejścia, zachęcające do spacerów….

…. to jedna z propozycji, dzięki którym drzwi z tradycyjnej drewnianej płyty zmienią się w otwarte wyjście, prowadzące do miejsca o wyjątkowym klimacie. To miejsce może być dla nas atrakcyjne, przyciągające naszą uwagę i skłaniające do marzeń o przyjemnym spacerze wśród drzew, parkową alejka lub w lesie. Naklejka może zachęcać do wędrówki klimatyczną uliczką w starym historycznym mieście, wypełnionym kamiennymi domami i donicami kolorowych kwiatów. Przejścia są nie tylko ciekawe, pobudzające wyobraźnię, ale też dodające przestrzeni całemu wnętrzu. Otwarte w wyobraźni drzwi, za którymi widnieje rozległa plaża czy połyskuje tafla jeziora sprawiają wrażenie rzeczywistego kontaktu z realnym światem, eliminują ciasne ograniczenia wnętrza, jakie tworzą ściany i zamknięte drzwi.

naklejka na drzwi kwiaty

Przyroda w domowym zaciszu

Krajobrazy, architektura, plaże i jeziora za otwartym przejściem to tylko jeden z pomysłów na odnowienie starych drzwi. Wnętrza bardziej nastrojowe, kobiece lub dziecięce, łazienki, w których tworzymy klimat SPA nabiorą wyjątkowego uroku, jeśli na drzwiach zagości kompozycja białych tulipanów lub egzotyczna orchidea. Ciekawy efekt stworzy też kompozycja w stylu SPA z bambusami, polerowanymi przez wodę kamieniami czy gładkim piaskiem. Drzwi do łazienki lub kuchni można również odświeżyć wybierając na nie naklejkę z oszronioną szybą, lodem lub innymi kompozycjami tematycznie związanymi z wodą. Do przyrodniczych motywów zaliczają się również zwierzęta, w tym modne w ostatnich latach zebry, słonie czy tygrysy, które w interesujący sposób podkreślą egzotyczny akcent wystroju wnętrza.

naklejka na drzwi ksiązki

Tekstury i wzorki

Tania odnowa starych drzwi za pomocą samoprzylepnych oklein nie musi jednak oznaczać ekstremalnego wpływu na styl pomieszczenia. Jeśli nie chcemy wielokolorowych, rzucających się w oczy dekoracji można też wybrać bardziej stonowane tekstury, które świetnie wkomponują się w kolorystykę pomieszczenia. To na przykład naklejka na drzwi z wizerunkiem cegieł, motyw desek z delikatnym rysunkiem lub efektem postarzania, albo kompozycja do złudzenia przypominająca regał pełen książek. Neutralna będzie też okleina przypominająca kolorystyka płótno z delikatnym beżowym ornamentem lub biały motyw z wizerunkiem kota.

Jak odnowić stare drzwi - okleina na drzwi

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem