Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%

Obrazy i fototapety z zebrą

Zebra to zwierzę o wyjątkowych cechach, wyróżniające się tym, że jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych gatunków na świecie. Tę rozpoznawalność zawdzięcza umaszczeniu, które tworzą nieregularne czarne i białe pasy. Istnieje jeszcze kilka innych gatunków o charakterystycznych wzorach futra czy skóry, jak chociażby tygrysy, pantery i węże, jednak żaden z nich nie powoduje już w pierwej sekundzie odzewu w formie jednoznacznego skojarzenia. Ta unikalność to z pewnością bardzo duży atut w dekoracji wnętrz, gdyż pozwala na wprowadzenie jednoznacznego afrykańskiego akcentu bez półsłówek i niedomówień, nawet, jeśli nie jest on reprezentowany postacią zwierzęcia, a jedynie układem jego pasków.

tapety ze zwierzętami

Kolaże i przekształcenia….

Obrazy i fototapety z zebrą zaprezentowane w kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/zebra-z-klasa/ to prezentacje wielu możliwości wykorzystania tego motywu w kompozycjach, które mogą zajmować całą ścianę i być wyraźnym odzwierciedleniem afrykańskiego klimatu lub stanowić niewielki, ale atrakcyjny dodatek do wystroju. Poza klasycznymi obrazami, na których widnieje zwierzę w swojej naturalnej postaci pojawiają się również bardzo nowoczesne kolaże oraz przekształcenia kolorystyczne. Szczególnie te pierwsze są ciekawą kompozycją fragmentów obrazów tworzących wspólną, starannie przemyślaną całość.

ozdoby ścian żółta zebra

Z kolorowym akcentem….

Z uwagi na swoją czarno-białą formę motyw zebry pasuje nie tylko do każdej kolorystyki wnętrza, ale też jest idealny do tworzenia modnych ostatnio obrazów z akcentem. Kolor może pojawiać się, jako zamiennik jednego z pasów lub w charakterze wybranego elementu tła. Niewielki dodatek czerwieni do czarno-białego motywu będzie doskonale komponować się z wnętrzem, w którym zastosowano czerwone dodatki. Podobnie funkcjonują inne akcenty kolorystyczne, możliwe do wykonania w postaci indywidualnego zamówienia konkretnego obrazu lub fototapety.

dekoracja ścienna zebra

Odrobina tajemniczej egzotyki….

Jednym ze wspomnianych elementów wyróżniających tę kategorię dekoracji jest jego nawiązanie do Afryki i gorącego, egzotycznego klimatu. Można go podkreślić w sposób bardzo intensywny wybierając obrazy i fototapety z zebrą w tradycyjnej formie lub wkomponowaną w krajobraz z kamiennym czy ceglanym murem o neutralnej kolorystyce. Akcent afrykański może też być tylko zaznaczony, jeśli na ścianie pojawi się dekoracja z formie tapety z paskami czy obrazu, na którym wykadrowano oko zwierzęcia. Kompozycje z motywem zebry są z pewnością niebanalne i potrafią wprowadzić do wnętrza element, który nadaje mu ciekawego charakteru wyróżniając spośród tysięcy innych aranżacji.

obrazy z zebra

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem