Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
plakat wiersz o domu

Jakie sentencje na ścianę wybrać?

Sentencje, to wypowiedzi znanych ludzi, ale też ludowe powiedzenia, przekazywane z pokolenia na pokolenie, obrośnięte tą specyficzną mądrością, typową dla wielu stuleci doświadczeń. Każda z takich sentencji jest konkretną myślą o określonym sensie, dedykowana konkretnym sytuacjom i osobom, które mogą się na niej wzorować wyciągając wnioski i kształtując swoje postępowanie. Jedną z takich mądrości jest ta o domu, opisująca go nie, jako budynek czy mieszkanie, lecz jako miejsce w sercu i silne związki rodzinne. Sentencje o domu oraz wiele innych mogą być ciekawym sposobem na wypełnienie pustej przestrzeni ścian, nie tylko dodając do nich element graficzny czy odrobinę koloru, ale również tworząc bardzo specyficzny klimat.

plakaty z sentencjami

Sentencje o rodzinie

Każdy dom czy mieszkanie wyróżniają się innym charakterem wnętrz i panującym w nich klimatem, a ten ostatni jest uzależniony od osób, jakie zamieszkują to miejsce. Inny klimat panuje w domu zajmowanym przez małżeństwo z kilkuletnimi dziećmi, inny w domu młodej pary zaraz po ślubie, a jeszcze inny w domu staruszków czy singla. Sentencje wybierane do tych wnętrz również są odmienne i przekazują inne treści, komunikując się z osobami z zewnątrz i informując je o tym, co oferuje im to miejsce. Najbardziej charakterystyczne, pełne ciepła i serdeczności są sentencje mówiące o rodzinie. To zdania, myśli, słowa opowiadające o ciepłej atmosferze, wzajemnej miłości i szacunku, radości, jaką wnoszą dzieci czy panujący w domu kot. To często wypowiedzi symboliczne, jak ta mówiąca o wszechobecnym zapachu domowego ciasta w jednej z propozycji na stronie https://dekochatka.pl/sentencje-o-domu-i-rodzinie/.

naklejka w naszym domu

Sentencje o rodzinie to dekoracje, które każdemu odwiedzającemu gościowi przekażą informacje o wyjątkowym przywiązaniu mieszkańców do więzi rodzinnych, o pielęgnowaniu wzajemnych relacji i dbaniu o odpowiedni klimat. To również sposób na przypominanie sobie o zasadach panujących w domu, o wzajemnym szacunku, miłości, wierności i tolerancji, dzięki której wspólne życie pod jednym dachem jest bardziej wartościowe i o wiele przyjemniejsze.

Zobacz również podobne dekoracje na stronie naszego sklepu 

Sentencje mądre i zabawne

Dom rodzinny jest ważny dla osób, które przywiązują wagę do rodzinnego klimatu, jednak nowoczesne czasy kształtują też nowoczesne zachowania zwłaszcza wtedy, gdy dzieci osiągają już wiek nastoletni i nie trzeba im wskazywać podstawowych zasad. W takich wnętrzach można sobie pozwolić na sentencje, które wyraża nasz stosunek do otoczenia, podkreślą zainteresowania, albo zmotywują do aktywniejszego i bardziej optymistycznego życia. To teksty, które mówią o naszym zamiłowaniu do jazdy na rowerze, miłości do gotowania, kawy lub negatywnym stosunku do porządków. Każda z takich sentencji już od pierwszego spojrzenia wywołuje uśmiech na twarzy dodając optymizmu i poprawiając samopoczucie. Może to również być mądrość życiowa, powiedzenie znanego pisarza, będące naszym prawdziwym życiowym mottem. Każdy z takich napisów jest sposobem na podkreślenie indywidualizmu i niepowtarzalności naszych charakterów.

plakat z sentencją

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem