Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
naklejki z maksymami

Jakie dekoracje na ścianę do pokoju w stylu skandynawskim

Robiący furorę w ostatnich latach skandynawski styl aranżacji wnętrz to połączenie funkcjonalności z prostą estetyką, charakteryzującą się jasnymi i rozświetlonymi kolorami, oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów w umeblowaniu i dekoracjach. Choć styl ten cechuje minimalizm, zarówno jeśli chodzi o liczbę sprzętów w pomieszczeniu, jak i oszczędność w zdobnictwie, to niektóre motywy dekoracyjne są niezbędne, jeśli chcemy podkreślić ten typ wystroju wnętrza.

Typowe dla wzornictwa skandynawskiego są motywy łosi, jeleni lub saren, jak również grafiki imitujące faktury drewna, kamienia albo…fragmentu grubej wełnianej powierzchni swetra zrobionego na drutach. Tego typu wzory wykorzystywane są na tkaninach, jak również występują często na obrazach, plakatach lub tapetach. Zastosowanie na ścianie takiej dekoracji w sposób zdecydowany dopełni skandynawskiego stylu aranżacji wnętrza i doda mu ciepła i przytulności.

Zobacz również podobne dekoracje w naszym sklepie internetowym 

Jeśli jesteśmy zainteresowani użyciem fototapety lub naklejki ściennej, pamiętajmy, że ten typ wystroju lubi chłodne i jasne barwy: biele, szarości, delikatne błękity lub beże z niewielkim dodatkiem ciemniejszych akcentów kolorystycznych: czerni, grafitu lub brązu. Na ścianach pokoju utrzymanego w stylu skandynawskim dobrze będzie wyglądał również kolor sepii, albo pasiasty czarno-biały deseń na fototapecie przedstawiającej zebry. Wielką zaletą wnętrz w tym klimacie jest prostota, jeśli chodzi o wprowadzanie drobnych zmian aranżacyjnych. Czystość form i oszczędność, jeśli chodzi o umeblowanie oraz zdobnictwo w tych pomieszczeniach sprawia, że łatwiej jest wymieniać w nich dekoracje i zdobienia. Dominująca w architekturze skandynawskiej biel oprócz tego, że optycznie powiększa przestrzeń, doskonale komponuje się też z każdym akcentem kolorystycznym znajdującym się na ozdobie ściennej.
Na stronie internetowej jakie dekoracje na ścianę do pokoju w stylu skandynawskim znajdziemy obrazy, naklejki ścienne i fototapety, które mogą stać się doskonałym uzupełnieniem aranżacji pokoju, utrzymanego w stylu skandynawskim. Różnorodność wzorów, jak również rozmiarów dekoracji gwarantuje, że każdy miłośnik tego typu wystroju wnętrza z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem