Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
obrazy z łódką

Jaki obraz na ścianę wybrać?

Obrazy są jedną z częściej wykorzystywanych dekoracji ściennych cenionych za ich walory artystyczne oraz pewną ekskluzywność. Posiadanie obrazu – szczególnie tego malowanego ręcznie – jest pewnego rodzaju nobilitacją docenianą w towarzystwie innych ludzi, wskazującą na wysoki poziom intelektualny, dzięki któremu jesteśmy zdolni doceniać sztukę. Wybór obrazu do wnętrza nie może jednak być przypadkowy, bowiem zamiast ciekawego efektu dekoracyjnego osiągniemy coś wręcz przeciwnego, co zakłóci piękno i harmonię wnętrza, wprowadzając do niego cechy kiczu. Elementy, które decydują o wyborze właściwej kompozycji to jej parametry, kolorystyka i temat, a niekiedy też forma – jedno, dwu lub trzyelementowa. Każdy z tych aspektów decyduje o tym, czy obraz będzie miał korzystny wpływ na wystrój wnętrza.

Jaki obraz na ścianę – ciekawe propozycję

obrazy z chatą

Piękne kolory – harmonia i kontrast w aranżacji

Nie można zaprzeczyć, że podstawą każdej aranżacji wnętrza jest jej kolorystyka, najważniejsza w całości wystroju, decydując zarówno o stylu, jak i o dynamice, dzięki której czujemy się lepiej lub gorzej. Dobieranie obrazów do schematu kolorystycznego pokoju wymaga podjęcia decyzji na temat tego, czy dodatkiem ma być harmonijny, integrujący się z aranżacją czy też kontrastowy, przyciągający uwagę otoczenia. Zasada doboru jest prosta. Im bardziej kolorowe i dynamiczne wnętrze, tym bardziej spokojny, stonowany obraz i odwrotnie. Kompozycje zaprezentowane w kolekcji „Po drugiej stronie lustra”, którą można zobaczyć na stronie https://dekochatka.pl/tag-produktu/po-drugiej-stronie-lustra/ to przykład obrazów o wyjątkowo intensywnej, wręcz baśniowej kolorystyce, dla których najlepszym miejscem są spokojne, jednolite kolorystycznie saloników tonacjach ecru, kremowym, szarym, beżowym i innych neutralnych barwach. Obrazy tego typu doskonale sprawdzą się też w pokojach błękitnych czy blado zielonych.

obrazy prowansja - jaki obraz na ścianę

Tematyka – współczesna lub tradycyjna

Drugim ważnym elementem obrazu jest jego temat, który w znacznym stopniu wpływa na charakter wnętrza. Temat nie decyduje tak bardzo o naszym nastroju, jak intensywne czy relaksujące kolory, ale może oddziaływać na naszą wyobraźnię, myśli, uczucia poprzez różne skojarzenia. Przykładowo wspomniane wyżej kolorowe kompozycje pobudzają wyobraźnię do fantazjowania, do baśniowych wspomnień, albo przenoszą w sielankowe klimaty wiejskich łąk i starych, krytych strzechą chat. Z kolei obraz z widokiem rozwianych parasolek dmuchawców działa relaksująco, nostalgicznie dodając lekkości naszym myślom i emocjom. Zróżnicowane tematycznie obrazy ze strony https://dekochatka.pl/kategoria-produktu/obrazy/ pokazują jak bardzo można zmieniać klimat wnętrza wybierając odpowiednią tematykę. Słoneczna pustynia z widokiem piramidy, zebra na tle ceglanego muru, sielankowa wiejska droga w szpalerze drzew czy widok starego samochodu na jednej z kubańskich ulic to kompozycje o całkowicie odmiennym klimacie, pozwalające na kreowanie nastroju i podkreślanie dominującego stylu.

obrazy pojedyncze

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem