Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z domami

Jaki grecki motyw na ścianę?

Duża dowolność w stylizowaniu współczesnych wnętrz sprawia, że w pokojach dziennych, sypialniach czy kuchniach pojawiają się nasze wymarzone kolory i tematy dekoracji, które przypominają ulubione miejsca w odległym rejonie świata. Wśród wielu egzotycznych aranżacji, jakie powstają dziś we wnętrzach obok japońskiej, marokańskiej czy egipskiej pojawia się też bardzo popularna i niezwykle ceniona stylizacja śródziemnomorska. Jej atutem są kolory, czyli większość ciekawych odcieni niebieskiego i turkusu w zestawieniu z czystą bielą, która dodatkowo wzmacnia efekt błękitów poprzez specyficzny kontrast. Idealnym dodatkiem do takich aranżacji są dekoracje z motywami greckimi.

obrazy z domami

Grecja w błękitach i bieli

Gusta związane z miejscami uznawanymi za najbardziej relaksujące i przynoszące prawdziwą przyjemność z pewnością są rozmaite, jednak niewiele jest takich osób, dla których relaksującym miejscem nie będzie słoneczna grecka wysepka Santorini. Nie podważalnym atutem tego miejsca jest jego kolorystyczna czystość wynikająca właśnie z idealnego wręcz błękitu czystego Morza Śródziemnego, z bieli domów i niebieskich dachów, ale również z urokliwych wąskich uliczek, których biało-niebieskie ściany urozmaicają donice z zielonymi egzotycznymi krzewami. Wybór takiego motywu na fototapecie czy obrazie to idealne podkreślenie stylu i zarazem rozjaśnienie wnętrza, wprowadzenie do niego tego relaksującego, ciepłego klimatu greckiej wysepki.

zachód słońca w grecji

Grecja romantyczna

Wybierając grecki motyw na ścianę z kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/grecka-zorba/ można też postawić na nieco mniej agresywne, ciemniejsze i bardziej stonowane kompozycje, wśród których dominującym tematem jest morze, pływające po nim niewielkie łódki i stateczki oraz odległa panorama górska. Oczywiście taka kompozycja tylko symbolicznie nawiązuje do klimatu greckich wysepek. Widok zachodzącego nad morzem słońca oglądany z tarasu domu czy też usiana niewielkimi grzywaczami morska tafla podglądana przez wyłom kamiennego muru z jednej strony z pewnością zaakcentuje styl śródziemnomorski we wnętrzu, a z drugiej wprowadzi do niego nieco nostalgii, romantyzmu, spokoju, jaki wiąże się z wypoczynkiem po dniu ciężkiej pracy.

fototapeta z architekturą

Motywy powiększające wnętrze

Grecki motyw na ścianę może być wyrazisty, jasny, przyciągający uwagę swoistym kontrastem pomiędzy bielą i błękitem, ale to również kompozycje spokojne, do Grecji nawiązujące jedynie pięknymi morskimi i górskimi pejzażami. Obrazy i fototapety w tym klimacie mają również tę szczególną właściwość optycznego powiększania wnętrza, dlatego wybierając odpowiedni motyw warto też pomyśleć o możliwości zmiany ciasnego salonu czy sypialni w bardziej przyjemne, przestronne wnętrze. Zarówno wąska uliczka w bieli i błękicie, biegnące w kierunku szczytu schody czy panorama morza widziana z tarasu mogą bez problemu dodać salonowi lub sypialni nieco przestrzeni.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem