Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
ozdoby kuchenne

Jaka fototapeta do kuchni?

Dekoracje kuchni jak w każdym innym pomieszczeniu wyznaczają pewien styl przyjęty przez dekoratora, który ma na celu stworzenie jedynego i niepowtarzalnego klimatu. Nowoczesne kuchnie kojarzą się przede wszystkim z dużą przestrzenią, sporą ilością sprzętów kuchennych, ale też z pewną surowością zimnych kafelków, białych lub metalicznych drzwiczek sprzętów AGD i jasnych, higienicznych kolorów ścian. Któż z nas jednak nie pamięta kuchni z dzieciństwa, przesyconej zapachem ziół wiszących w wiązkach nad piecem kaflowym? Któż nie kojarzy jej z zapachem drożdżowego ciasta, jakie babcia piekła na każdą niedzielę? Kuchnia nie musi być smutna, zimna i do przesady higieniczna, a w tworzeniu jej designu pomogą dekoracje.

Wszechobecne zapachy

Wybierając do kuchni dekoracje ze strony https://dekochatka.pl/kuchnia-pachnaca-ziolami/ możemy stworzyć przytulne, trącące nutką retro, klimatyczne miejsce, jakie towarzyszyło nam każdego dnia w domu z dzieciństwa. To kuchnia tradycyjna, ciepła, rodzinna – idealna dla osób sentymentalnych.

ozdoby ścian do kuchni

Nieocenione kolory

Zapachy nie są jedynym elementem nieodłącznie związanym z kuchnią, a chociaż w niej dominują podczas gotowania czy pieczenia miejsce to kojarzy się również z wyjątkowym bogactwem kolorów. Być może nie w każdej kuchni, ale w większości z nich zwyczajem jest ustawianie na blatach wielkich szklanych misek z pomidorami, owocami sezonowymi, eksponowanie naturalnych ziół w doniczkach czy wypełnianie wolnych przestrzeni, półek, szafek, gablotek, relingów buteleczkami przypraw, kolorowymi drobiazgami, ściereczkami kuchennymi czy rodzinnymi kubkami. To prawdziwa feeria barw, tęcza, w której nic nie brakuje, dlatego stwarza ona ogromne możliwości kreowania wesołego, nowoczesnego, kolorowego designu. Na dekoracjach można znaleźć kompozycje owocowe, paprykę i wiśnie w intensywnej czerwieni, zielone kiwi, sałatę czy ogórki, fioletowe oberżyny, żółte cytryny i wiele innych kolorów, które ożywią, rozweselą i odmłodzą kuchnię.

 naklejka na lodówke cytrusy

Kolory, zapachy, formy i kompozycje warzyw, owoców, przypraw, kawy i herbaty, czyli wszystkiego, co wiąże się z kuchnią i pobudza wyobraźnię to ciekawy sposób na stworzenie efektownego, pobudzającego wyobraźnię designu. Nie są to jednak wyłączne dekoracje, które mogą znaleźć się w tym miejscu. Współczesne trendy w żaden sposób nie ograniczają pomysłowości i kreatywności twórcy, dlatego – jeśli marzy nam się kuchnia niestandardowa, stylowa – można sobie pozwolić na wykorzystanie wszystkich motywów, od klasycznych kompozycji roślinnych po widoki wielkich miast, abstrakcje a nawet piłkę nożną w wysokiej trawie. Decyzja należy do nas i jest uzależniona od tego, na ile jesteśmy skłonni pobudzić wyobraźnię i odstąpić od przyjętych standardów.

tapeta kuchenna puszki

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem