Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie

Jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – dowiesz się jak dobierać dekoracje do najmodniejszego stylu w aranżacji wnętrz

Jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – praktyczne porady dekoratorów

Dowiedz się jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – nasi projektanci zdradzą Ci wszystkie sekrety. Robiący furorę w ostatnich latach skandynawski charakter aranżacji apartamentów, to połączenie funkcjonalności z prostą estetyką, charakteryzującą się jasnymi i rozświetlonymi odcieniami, oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów w umeblowaniu i ozdobach. Choć klimat ten cechuje minimalizm, zarówno jeśli chodzi o liczbę sprzętów w mieszkaniu, jak i oszczędność w zdobnictwie, to niektóre akcenty dekoracyjne są niezbędne, jeśli chcemy zaakcentować ten typ upiększania wnętrza.

Plakaty skandynawskie to jedna z najpopularniejszych dekoracji ścian w Twoim apartamencie. Jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – Skandynawska aranżacja mieszkań cieszy się od wielu lat niesłabnącym powodzeniem. Charakteryzująca ją funkcjonalność połączona z jasną, świetlistą formą ozdabiania, decydują o tym, że większość osób bardzo dobrze się czuje w takich pomieszczeniach. W lokalach urządzonych w stylu skandynawskim znajdują się głównie naturalne materiały, takie jak: drewno, kamień czy cegła. Plakaty z elementami skandynawskimi, eksponujące północny styl danego apartamentu mają te same cechy, które są unikalne dla popularnego stylu. Plakaty z wzorami skandynawskimi to szczególnie niedrogie, proste i czytelne w przekazie wydruki, zwłaszcza utrzymane w jasnych odcieniach. Biele, szarości i beże, przełamane czernią, i dodatkowo wszelkie rozbielone barwy pasteli to przeważające kolory na tego typu dekoracjach. Styl skandynawski kocha wszystko co naturalne.

Jeśli jesteśmy zainteresowani użyciem foto-tapety do skandynawskiego salonu lub naklejki ściennej, pamiętajmy, że ten typ dekoracji lubi chłodne i jasne odcienia: biele, szarości, łagodne błękity lub beże z małym dopełnieniem ciemniejszych akcentów kolorystycznych: czerni, grafitu lub brązu. Na ścianach salonu w stylu skandynawskim dobrze będzie wyglądał poza tym kolor sepii, albo pasiasty siwy deseń na fototapecie przedstawiającej zebry.

  • jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – obrazy
  • jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – fototapety
  • jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – plakaty

Zobacz jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie i gdzie kupić dekoracje

Jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – najmodniejsze dekoracje

Charakterystyczne dla wzornictwa skandynawskiego są elementy łosi, jeleni lub saren, jak także dekoracje imitujące faktury drewna, kamienia albo…fragmentu grubej wełnianej powierzchni swetra zrobionego na drutach. Tego typu dekoracje stosowane są na tkaninach, jak również występują zazwyczaj na obrazach do skandynawskiego salonu, plakatach lub foto-tapetach. Użycie na ścianie takiej dekoracji w sposób zdecydowany dopełni skandynawskiego stylu urządzania mieszkania i doda mu ciepła i przytulności. Tutaj kupisz dekoracje na ściany w stylu skandynawskim: https://dekochatka.pl/skandynawski-szyk/

Pamiętajmy, że tego rodzaju łatwe i proste w formie i kolorystyce plakaty, tapety skandynawskie do salonu, to wyjątkowe rozwiązanie dekoratorskie do lokali utrzymanych w wysmakowanym, minimalistycznym, a nawet industrialnym stylu. Afisze, ozdoby skandynawskie mogą  robić wrażenie nie tylko w przestrzeni domowej, ale też w biurze lub lokalu usługowym. Odnajdziemy tu zwłaszcza grafiki utrzymane w czarno-białej barwie, a każda z ofert jest w stanie zostać równocześnie oprawiona w modne wąskie, czarne ramy, które nie przytłoczą głównego przekazu wydruku.

Jak upiększyć ściany w skandynawskim salonie – Wielką zaletą pomieszczeń w tym klimacie jest prostota, jeśli chodzi o wprowadzanie drobnych zmian aranżacyjnych. Czystość form i oszczędność, jeśli chodzi o umeblowanie oraz zdobnictwo w tych wnętrzach sprawia, że łatwiej jest wymieniać w nich dekoracje. Panująca w architekturze skandynawskiej biel oprócz tego, że optycznie powiększa powierzchnię, rewelacyjnie współgra z każdym akcentem kolorystycznym znajdującym się na foto-tapecie ściennej.

Z tego powodu na takich afiszach z detalami skandynawskimi sprawdzą się wszelkie nawiązania do natury, świata zwierząt i kwiatów. Bardzo nowoczesne we wzornictwie inspirowanym Skandynawią są postaci jeleni w różnych ujęciach, wciąż na białym tle. Sugerujemy: w mieszkaniach zaaranżowanych w skandynawskim stylu wspaniale będą wyglądać plakaty, foto-tapety z tekstami typograficznymi, hasła, sentencje, cytaty lub żartobliwe powiedzonka okraszone często skromnym, niedużym rysunkiem, to nader modna ozdoba, która uwydatni prostotę ogólnej koncepcji pokoju.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem