Your Cart
Odwilż cenowa dekoracji już ruszyła! 20% rabatu z kodem: PROMO20
podaj w koszyku kod: PROMO20
-20%
dekoracje z krajobrazem

Jak udekorować ściany obrazami – poznasz tutaj kilka ciekawych modnych propozycji

Obrazy są ważnym elementem wystroju wnętrz, jednak ich dostępność w dzisiejszych sklepach jest tak ogromna, że wybór tego właściwego zazwyczaj sprawia sporo problemów. W przeciwieństwie do okresu około pół wieku wstecz, kiedy w galeriach wystawowych można było znaleźć głównie pejzaże i martwe natury, dzisiejsze trendy sprawiają, że obrazy są nie tylko o wiele bardziej zróżnicowane tematycznie, ale też przyjmują nowe formy – od klasycznych obrazów jednoelementowych przez dyptyki i tryptyki w wielu różnych układach po obrazy kaskadowe. Dekorowanie ściany obrazami wymaga zarówno wybrania odpowiedniego tematu, jak i wielkości układu i kolorystyki, które doskonale uzupełnią już istniejącą aranżację wnętrz.

obraz kaskadowy orchidee

Kaskada na dużą ścianę

Pomieszczenia bywają duże i małe, a ich aranżacje bogate, stylowe lub minimalistyczne, ograniczone do kilku podstawowych sprzętów. W tym drugim przypadku umieszczenie w salonie niskiej kanapy, stolika kawowego, szafki na sprzęt RTV oraz kilku drobnych dodatków pozostawia ogromną, pustą przestrzeń, która wiele osób może przytłaczać. Rozwiązaniem do takich wnętrz są duże obrazy kaskadowe z wyrazistą kompozycją, która przyciągnie uwagę wchodzących osób, odwracając ją od pustych przestrzeni. Kaskada jest pełna tajemnic, a odkrywanie ich może być emocjonującą przygodą, prowadzącą do poznawania całości kompozycji, od jej najmniejszych elementów po wyraziste centrum. Obrazy kaskadowe są też ekstrawaganckie, designerskie i bardzo nowoczesne, dlatego świetnie sprawdzą się w dzisiejszych minimalistycznych wnętrzach.

obrazy z różami

Jak udekorować ściany obrazami – romantyczny obraz nad łóżko

Nieco innej kompozycji z pewnością wymaga sypialnia. Zastanawiając się, jak udekorować ścianę obrazami warto zajrzeć do kolekcji na stronie https://dekochatka.pl/kategoria-produktu/obrazy/, gdzie znajdzie się wiele kompozycji doskonale odzwierciedlających klimat tego wnętrza. Wiele zależy od ogólnego wystroju pomieszczenia, bowiem dzisiejsza moda sprzyja tworzeniu wnętrz klasycznych, nowoczesnych, ale też stylowych w klimacie sprzed wielu stuleci. Charakter obrazu powinien być zgodny ze stylem wnętrza, dlatego z pewnością w aranżacjach prowansalskich nie sprawdzą się kompozycje w stylu SPA, a w sypialniach nowoczesnych – obrazy w sepii. Sypialnia małżeńska to idealne miejsce na obraz romantyczny, niekiedy baśniowy, sprzyjający snuciu marzeń i refleksji oraz podkreślający silne uczucia łączące partnerów.

jak udekorować ściany obrazami - obrazy z psem

Kolory a stylizacja wnętrz

W obrazach poza tematem niezwykle ważna jest kolorystyka, która może być dobierana do aranżacji na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Nie jest to jednak reguła bezwzględna, bowiem i tu trzeba się wykazać odrobiną zmysłu artystycznego i poczucia spójności kompozycji. Jeśli pokój urządzono w bieli z dodatkami w odcieniach szarości i czerni doskonałym obrazem do takiego wnętrza będzie ten w kolorystyce czerwonej, albo bardzo kolorowy, dynamiczny, przyciągający uwagę bogactwem szczegółów. Wyraziste kompozycje nie muszą jednak być wielobarwne. Wnętrza urządzanie w jasnych, delikatnych kolorach doskonale uzupełni obraz w zdecydowanym, ciemnym odcieniu, a nawet w czerni i bieli. Z kolei ściany pokoi kolorowych najlepiej ozdobi kompozycja w wielu tonacjach szarości.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem