Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem? Jakie napisy do sypialni?

Napisy coraz częściej wchodzą do kanonów aranżacji wnętrz pojawiając się w pokojach, kuchniach, sypialniach i korytarzach, jako ciekawy element dekoracyjny. Pomysł na wykorzystanie napisów nie jest wcale taki nowy, bowiem haftowane makatki nad miską z wodą lub łóżkiem pamięta niejeden przedstawiciel starszego pokolenia. W napisach kochają się też ludzie młodzi umieszczając na ścianach swoich pokoi plakaty z wielce wymownymi, kontrowersyjnymi hasłami lub sięgając po ekstremalne graffiti. Poszukując odmiany warto sięgnąć po takie dekorowanie słowem podczas urządzania sypialni, w której duża przestrzeń nad łóżkiem jest idealną kanwą do kreowania własnego słownego obrazu. Co może się znaleźć w tym szczególnym miejscu?

plakat sentencja

Nowocześnie lub vintage, czyli plakat zamiast ślubnego portretu

Wybierając napisy do sypialni można sięgnąć po coraz popularniejsze i zarazem modne plakaty w ramach lub ich nieco mniej eleganckie wersje – plakaty samoprzylepne. Atutem tych pierwszych jest wyszukany, dopracowany do perfekcji wygląd, dzięki któremu kompozycja świetnie zastąpi tradycyjny obraz. Zamiast wieszanych w tym miejscu tradycyjnych portretów ślubnych, obrazów pejzażowych o dużym formacie świetnym zastępstwem będzie odpowiedni plakat w ramie. Wybrany tekst nie powinien być przypadkowy, a doskonałym rozwiązaniem będą kompozycje motywujące, plakaty o treści intymnej, osobistej, wyrażające własne przekonania, jak chociażby tekst mówiący o niechęci do sprzątania czy zamiłowaniu do snu. Sypialnia pozwala na więcej, niż salon lub kuchnia, bowiem jest z założenia wnętrzem osobistym, dostępnym jedynie dla wybranych osób. Wśród plakatów do tego pomieszczenia znajdą się zarówno kompozycje nowoczesne, jak i stylizowane na połowę ubiegłego wieku, kiedy to plakat święcił swoje największe triumfy.

Zobacz również podobne dekoracje na stronie naszego sklepu 

fototapety z sercem

Trochę uczuć dla drugiej połowy

Idealnym napisem do sypialni nad łóżko jest zdaniem, fraza czy pojedyncze słowa wyrażające uczucia do drugiej osoby. Małżeństwa sypialnia jest świetnym tłem dla wyznania miłości, przyjaźni, wierności i troski, ale też może być inspiracją do pisania w niej swoich własnych życzeń. „Kochaj mnie dzisiaj bardziej niż wczoraj” to wyraźna prośba, a jednocześnie symboliczne podkreślenie wzajemnych związków opartych na uczuciach. Takie dekoracje doskonale prezentują się w postaci dużych kompozycji na całej ścianie, w formie naklejki ściennej lub napisu na fototapecie wypełniającej przestrzeń nad łóżkiem. To dekoracje do sypialni w stylu minimalistycznym, gdzie umeblowanie i wystrój ograniczono do podstawowych elementów. Napis jest wówczas najważniejszym detalem wnętrza przyciągając uwagę zaraz po wejściu i tworząc jego klimat.

ozdoby ścienne napisy

Na dobry początek i koniec dnia

Sypialnie małżeńskie nie zawsze jednak zajmowane są przez pary, dla których podkreślanie emocji i wyznawanie miłości staje się codzienna potrzebą. Osoby nieco starsze, bardziej stateczne i okrzepłe w swoich związkach mają też okazję do poszukania napisów, które pomogą im każdego dnia rano wstać z łóżka i zmierzyć się z kolejnym dniem. To pomysł na fototapetę, plakat, obraz czy naklejkę, która życzy miłego dnia i obiecuje, że dziś będzie o wiele lepiej niż wczoraj. Motywowanie się o poranku, życzenie uśmiechu na cały dzień czy podkreślanie własnych walorów pozwala na nabranie dystansu u zrezygnowanie z codziennej porcji narzekania, jaka stanowi rytuał o poranku w większości domów. Dla tych, którzy nie mają pomysłu na treść, a pragną niestandardowych, nowoczesnych dekoracji pozostają jeszcze kolaże z liter czy słów tematycznie nawiązujących do Stanów Zjednoczonych, czasu, rodziny itp.

Szukasz dekoracji do sypialni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem