Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z garbusem

Jak ozdobić mieszkanie w stylu kubańskim?

Kuba jest krajem, który fascynuje wiele osób w pewien sposób budząc skojarzenia z okresem kilkudziesięciu lat w drugiej połowie ubiegłego wieku, który w naszym kraju przebiegał pod znakiem brukowanych ulic, wysokich, zaniedbanych kamienic i pustych podwórek, na których dzieciaki z okolicy grały w szmaciana piłkę. Pomimo upływu wielu lat od tamtego czasu przedstawiciele starszych pokoleń wciąż jeszcze z sentymentem wspominają ten okres swojej młodości, pozbawiony konwenansów, bez których jedyną troską było godne, choć ubogie życie. Obrazy dzisiejszej Hawany, starych, odrapanych budynków i zniszczonych samochodów to zatrzymany w kadrze obraz sprzed lat.

ozdoby ścian kuba

Kubańczycy wyróżniają się też tym swoim niezwykłym temperamentem i podejściem do życia, które nakazuje im bawić się, śpiewać i tańczyć nawet wtedy, gdy problemy przygniatają do ziemi. Fascynacja tym klimatem sprawia, że czujemy się znacznie przyjemniej, lżej i swobodniej, a widok zniszczonych fasad i starych wozów pozwala odprężyć się i zdystansować do życia. Jeśli marzeniem jest sprowadzenie go do salonu, dekoracje ze strony https://dekochatka.pl/kubanskie-rytmy/ będą doskonałym sposobem na urządzenie wnętrza w klimacie kubańskim. Można na nich znaleźć świat, który zatrzymał się w miejscu przypominając, że pośpiech cywilizacyjny wcale nie jest najlepszym sposobem na życie.

Chcąc urządzić mieszkanie w stylu kubańskim można sięgnąć przede wszystkim po klimatyczne fototapety, na których uwieczniono migawki z miejskich ulic, gdzie wciąż jeszcze panuje klimat spokoju podkreślony pustymi przejściami i stojącymi na poboczu zapomnianymi pojazdami. Takie dekoracje są też ciekawym sposobem na podkreślenie kolorystyki wnętrza, bowiem kubańskie samochody, rowery czy detale architektoniczne pojawiają się na nich w intensywnych kolorach, które można dopasować do aranżacji wnętrza. Czerwone, zielone, niebieskie auto z czasów pamiętających świetność Hawany to efektowny akcent dekoracyjny pasujący do zasłon czy poduszek.

dekoracja stara kamieniaca

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem