Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
dekoracje do kuchni z napisami

Jak ozdobić kuchnię napisami?

Napisy w przeróżnej postaci w ostatnich latach coraz częściej trafiają do wnętrz, jako ciekawy, nowoczesny i zarazem niestandardowy element wystroju. Chociaż są to dekoracje stosowane w aranżacjach od niedawna możliwość wykorzystania różnych czcionek, graficznych dodatków a często też specjalnie przygotowanego podkładu sprawiają, że dekoracje z napisami mogą być bardzo stylowe nawiązując swoim charakterem do minionych epok. Styl vintage jest jednym z panujących trendów sprawdzając się w każdym wnętrzu, w tym także w kuchni. W tej ostatniej jednak ważne bywa staranne dopasowanie nie tylko stylu, ale również treści słów, zdań czy sentencji.

Kuchnia jest miejscem nierozerwalnie związanym z jedzeniem, dlatego jedną z ciekawszych i zarazem bardzo odpowiednich do tego wnętrza będzie kategoria dekoracji tematycznie nawiązujących do kawy, jak te zaprezentowane na https://dekochatka.pl/coffee-time/. Kompozycje złożone z napisów w wielu różnych językach lub słów będących nazwami różnych gatunków kawy z większej odległości przypomina nieregularny wzorem złożony z drobnych elementów, w tym wypadku literek. Przy bliższym kontakcie litery napisów zyskują urozmaicone kształty oraz konkretny styl, jaki zawdzięczają wybranej czcionce. To właśnie dzięki nim mogą tworzyć nastrojowy klimat retro lub nowoczesny, wypełniony kolorami styl.

dekoracja kawa napisy w różnych językach

Zastanawiając się nad sposobem dekoracji kuchni napisami warto pomyśleć też o najodpowiedniejszym dla nich miejscu. Oczywistym jest, że umieszczenie dekoracji zależy od jej rodzaju, jednak samoprzylepne fototapety i okleiny świetnie zaprezentują się zarówno w przestrzeni między szafkami i nad blatami czy stołami kuchennymi, jak i na drzwiczkach szafek, drzwiach lodówek i innych tego typu miejscach. Napisy nie powinny jednak dominować w kuchennym wnętrzu, gdyż będą przytłaczać ilością szczegółów. Najlepszym i najciekawszym rozwiązaniem bywa wprowadzenie niewielkich elementów takich wzorów.

dekoracje z napisami kawa fototapety z napisami do jadalni  ozdoby z kawą do kuchni

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem