Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
ozdoby z krajobrazem

Jak powiększyć mały pokój bez okien?

Małe ciasne i ciemne pomieszczenie może w bardzo nieprzyjemny, wręcz klaustrofobiczny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Nowoczesne mieszkania sporadycznie już są wyposażane w takie pomieszczenia, jednak wciąż wiele osób mieszka w zbiorowym budownictwie lub starszych domach, w których zdarzają się adaptowane do funkcji pokoi ślepe kuchnie czy pomieszczenia gospodarcze. Takie wnętrze jest wynikiem zaistniałej potrzeby, kiedy nie ma środków na własne mieszkanie, a w domu rodzinnym miejsce bywa ograniczone. „Małe i ciasne” nie musi jednak wcale oznaczać „niekomfortowe”, bowiem w tworzeniu odpowiedniego klimatu takiego pokoju pomogą odpowiedni dobrane dekoracje.

Jak powiększyć mały pokój

Dodać trochę przestrzeni…

Powierzchnia użytkowa małego pokoju raczej nie jest możliwa do powiększenia. Nie pozwalają na to warunki fizyczne, do których zalicza się mieszkania sąsiadów po drugiej stronie ściany. O ile jeszcze własny dom można rozbudować czy dodać w nim okno o tyle zbiorowe budownictwo pod tym względem nie stwarza żadnych możliwości. Dodawanie przestrzeni jest jednak możliwe poprzez tworzenie złudzenia optycznego, a do tego celu wystarczy odpowiednia fototapeta. Im jest ona większa, im więcej zajmuje powierzchni ściany, tym lepsze gwarantuje efekty. Ważne jest przede wszystkim wybranie właściwego motywu, czyli takiej fototapety, która prezentuje głębię. Na stronie https://dekochatka.pl/zlote-tarasy/ wśród zgromadzonych wzorów dekoracji znalazły się te z widokiem tarasów, z których można podziwiać widok na rozległe przestrzenie, które stanowią istotę tego rodzaju motywów powiększających wnętrze. Sednem takich dekoracji jest stworzenie wrażenia, iż w miejscu ściany pojawia się ogromne pole, morze z odległą linią horyzontu czy też daleka panorama, a taras jest tu jedynie piękną oprawą całości.

najpiękniejsze ozdoby do salonu - jak powiększyć mały pokój

Wpuścić więcej światła….

Problemem małych wnętrz, szczególnie tych pozbawionych okien, adaptowanych w piwnicach czy na strychach, w których okienka są bardzo małe i nie zapewniają dość światła jest ich ponury, mroczny klimat. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapalić sztuczne światło, jednak z banalnych przyczyn biologicznych naszemu organizmowi potrzebna jest spora dawka naturalnego oświetlenia, dlatego źle czujemy się w takich miejscach. Jeśli nie ma innego wyjścia można nieco rozjaśnić wnętrze i oszukać nasz mózg odpowiednio dobraną dekoracją. Do takiej kategorii zaliczają się tapety z widokiem okna, za którym pojawia się jasny, słoneczny krajobraz. To, co znajduje się po drugiej stronie wirtualnej szyby jest bardzo ważne, bowiem nie osiągnie się właściwego efektu, jeśli za graficzną szybą umieścimy jesienny, smutny, deszczowy krajobraz. Najlepszym, najciekawszym i najskuteczniejszym bywa widok słonecznego nieba, bowiem sam kolor niebieski posiada też właściwości rozluźniające i nastawia optymistycznie. Biała rama, słoneczna plaża czy rozświetlone, spowite białymi obłokami góry sprawią, iż pomieszczenie zyska wiele na atrakcyjności i komforcie.

ozdoby z plażą

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem