Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
jakie dekoracje na ścianę do łazienki

Jak dekorować wnętrze różowymi dodatkami?

Różowe dekoracje przez większość osób traktowane są w kontekście słodkich, cukierkowych barw, w jakie ubiera się małe dziewczynki lub urządza ich pełne damskich drobiazgów pokoiki. Kolory ścian, poduszek, obrazków i fototapet w zestawieniu z różowymi meblami i akcesoriami stwarzają niekiedy przesyt, który małym kobietkom pasuje, ale przestaje już być odpowiedni dla dorosłych pań. Wbrew pozorom jednak z różowego koloru wcale się nie wyrasta, a także nie jest on przypisany do konkretnej płci. Tę różnorodność zapewnia mnogość odcieni oraz umiejętność zestawiania ich z innymi barwami w taki sposób, aby nie stwarzały cukierkowego wrażenia, a były efektownym, a nawet eleganckim dopełnieniem wystroju wnętrza.

różowe orchidee

Różowe dekoracje należy rozpatrywać w kontekście zastosowanego odcienia barwy, tematyki oraz zestawienia obrazu, fototapety czy detali ozdobnych z innymi kolorami. Każdy z tych aspektów decyduje o tym, czy pokój będzie miał charakter dziewczęcy, kobiecy czy męski, albo czy będzie przesłodzonym cukierkowym wnętrzem czy też stylizacją elegancką i dojrzałą. Już zgromadzone na stronie https://dekochatka.pl/sweet/ przykłady różowych dekoracji wskazują na dużą różnorodność stylizacji od delikatnie kobiecych kwiatowych motywów po bardziej męski, zaakcentowany kolorem niebieskim motyw abstrakcyjny lub też neutralny fantazyjny zachód słońca.

Temat jest tu niezwykle ważny, chociaż niektóre gatunki kwiatów lub ich wyobrażenie pozwalają na wykorzystanie w męskich wnętrzach na przykład w zestawieniu z brązowym i zielonym tłem. W gabinetach dla panów nie będą też straszyć różowe dekoracje z motywem abstrakcyjnym, motocykle i samochody w kolorze przybrudzonego różu szczególnie w połączeniu z idealną parą, jaką będzie kolor czarny lub szary. O takich dekoracjach trzeba jednak pamiętać, że powinny być stosowane z umiarem, dawkowane, tworząc raczej atrakcyjny, ciepły dodatek do stylizacji niż kolor dominujący. Szczególnie intensywne odcienie mogą działać drażniąco na podobieństwo czerwieni, pobudzając i wprawiając w zdenerwowanie.

rózowy samochód

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem