Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
tapety z tancerką i tańcami

Jak dekorować pokój nastolatka?

Nastolatek w domu wymaga specjalnego podejścia do tworzenia aranżacji jego pokoju, bowiem ta powinna stanowić swoisty kompromis pomiędzy tym, co wypada, a tym, czego oczekuje młody człowiek. Dekoracje powinny uwzględniać zainteresowania, ale też być zgodne z temperamentem i wiązać się z najbardziej aktualnymi trendami w młodzieżowej popkulturze, bowiem tylko w ten sposób pokój spełni oczekiwania i będzie miejscem, do którego bez problemu można zaprosić kolegów. Z drugiej strony warto włączyć przyszłego właściciela do wspólnego wybierania dekoracji i decydowania o jego ostatecznym designie idąc na kompromis w kwestiach spornych.

dekoracje ścienne taniec

To, w jaki sposób dobierze się dekoracje do pokoju nastolatka w dużym stopniu zależy od jego wieku. Nastolatkiem jest przecież zarówno dziecko 11-letnie, jak i osiągające pełnoletniość, a różnica wieku to wystarczający powód do całkowicie odmiennego spojrzenia na świat, poglądów i zainteresowań. Duże znaczenie ma tu również płeć, bowiem na tym etapie dziewczęta i chłopcy lubią się wyróżniać i odcinać zdecydowanie do drugiej strony. Istnieje jednak grupa tematów, które pasują do każdej płci i niemal każdego wieku, a kilka ciekawych przykładów można znaleźć na stronie https://dekochatka.pl/taneczny-bunt/. Taniec z pewnością jest elementem łączącym wszystkie etapy nastoletniego życia.

Zaprezentowane fototapety to dekoracje, o których można powiedzieć, że są idealne do pokoju młodzieżowego. Decyduje o tym nie tylko sam styl tańca ulicznego, ale również uczestniczące w nim postacie młodych ludzi. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż akurat ta forma ekspresji i wyrażania siebie nie musi przemawiać do każdego nastolatka. Wiele zależy od jego temperamentu, bowiem wśród młodzieży znajdują się zarówno te kochające dyskoteki i taneczny luz, jak i te zainteresowane partią szachów czy intelektualną dysputą w kole naukowym. Są jeszcze filmy fabularne, książki, sport i wiele innych dziedzin – motywów, dzięki którym pokój nastolatka staje się jego królestwem.

dekoracje ścian z literami

Szukasz dekoracji do pokoju dziecięcego? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem