Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
fototapeta ramki

Co umieścić na ścianie?

Dekorowanie wnętrza to nie tylko wstawianie do niego odpowiednich mebli czy wybór koloru ścian. Każde pomieszczenie, bez względu na jego przeznaczenie bywa chłodne i nieprzytulne, jeśli nie pojawią się w nim różne dekoracyjne drobiazgi. Te detale nadają wnętrzu bardziej osobisty charakter wskazując na zamiłowanie mieszkańców do różnych przedmiotów, do określonego tematu czy miejsca, albo do gromadzenia wspomnień. Detale dekoracyjne to nie tylko bibeloty, ale również to, co wieszamy na ścianach, a więc różnego rodzaju obrazki, plakaty lub rodzinne zdjęcia będące elementem naszego codziennego życia.

Podejście do kwestii dekorowania ścian bywa rozmaite. Dla jednych najciekawszym rozwiązaniem jest umieszczanie w ramkach wszystkiego, co stanowi historię naszego życia, tworząc tym samym bogatą, ale niekiedy chaotyczną galerię. Dla innych ważne jest przede wszystkim uporządkowanie, a wybór dekoracji nie opiera się na tym, co jest fragmentem naszej codzienności, lecz na przemyślanych ozdobach, wzorach, treściach czy obrazach, które doskonale pasują do klimatu wnętrza. Jeśli po ogólnej aranżacji wnętrza pozostaje nam jeszcze puste miejsce, z pewnością zastanowimy się, co umieścić na ścianie? Podstawą ściennych kompozycji są oczywiście ramki w wielu różnych kształtach, z rozmaitych materiałów i w mniej lub bardziej dekoracyjnym designie. W ich wnętrzu może znaleźć się nie tylko tradycyjny obraz, ale i dziesiątki innych dekoracji, na jakie pozwoli nasza wyobraźnia. A oto…

 

Co umieścić na ścianie

…kilka pomysłów na to, co może znaleźć się w ramce galerii ściennej….

Rodzinne zdjęcia

Jednym z najprostszych i zarazem najpopularniejszych sposobów dekoracji ścian są rodzinne zdjęcia, jednak wybierając je na ścianę warto zwrócić uwagę na ich rodzaj i pofantazjować nieco z ułożeniem efektownej kompozycji. Pomocne mogą tu być naklejki ścienne, które dopełnią galerię fotografii stanowiąc dla nich rodzaj samoprzylepnego stojaka. Ramki wkomponowane w gałąź drzewa czy zawieszone na sznurku unoszonym przez ptaki z pewnością będą niebanalnym pomysłem na rodzinną galerię. Fotografie doskonale prezentują się też, jeśli są różnej wielkości i kolorystycznie dopasowane do wystroju wnętrza.

zdjęcie rodzinne

Kawałki fototapety

W ramce na obraz świetnie sprawdzi się też fototapeta, zarówno w postaci mniejszego wydruku, dopasowanego do wnętrza ramki, jak i w formie wyciętego kawałka. W tym drugim przypadku doskonale sprawdzają się fototapety abstrakcyjne lub z powtarzalnym wzorem, jak fantastyczna kompozycja z pac-manem, regularny rzucik w formie kropek czy pasków, różnego typu kompozycje op-art. lub wzory stylizowane. Do motywów fototapet, które można pięknie wkomponować w ramkę ścienną zaliczają się też wzory ludowe.

obrazy z wycinankami

Obrazy dzielone

Dyptyk lub tryptyk jest kompozycją bardzo popularną i z pewnością można takie obrazy kupić w wielu sklepach, jednak piękna ozdoba ścienna wcale nie musi być gotowym produktem artystycznym, bowiem taki obraz można stworzyć samodzielnie wykorzystując do tego celu dowolne zdjęcie. Jeśli przywieźliśmy pamiątkę z wakacji na tropikalnej wyspie lub na polskich Mazurach taką fotografię można z powodzeniem odpowiednio wykadrować, podzielić, a po wydrukowaniu umieścić w oddzielnych ramkach. To dekoracja nie tylko piękna i ciekawa, ale też bardzo osobista.

tryptyk liście klonu

Papiery dekoracyjne, wydruki, gazety….

Podobnie, jak fototapeta z abstrakcyjnym wzorem wnętrze ramki może też zdobić dowolny materiał o ciekawym, kolorowym wzorze lub kompozycja czarno-biała. Przy odrobinie inwencji można samodzielnie stworzyć kolaż z typowych codziennych gazet, lub do jego kreacji wykorzystać kolorowe nagłówki. Wyjątkowo bogatym źródłem pomysłów są kolorowe papiery do pakowania prezentów. Ilość motywów jest tu tak duża, że można dopasować barwną kolekcję do każdej aranżacji wnętrza. Papiery pozwalają też na wykonywanie ozdób sezonowych – zimowych, świątecznych, urodzinowych itp.

dyptyk pin up

Plakaty, sentencje

Plakaty to jedna z nowszych kategorii dekoracji w ramkach, przywrócona do życia po latach zapomnienia. Dziś plakaty na ścianach są bardzo popularne, a szczególnie komponują się z surowymi wnętrzami loftów i aranżacjami w stylu minimalistycznym. Plakaty mogą być tradycyjnymi grafikami nowoczesnymi lub nawiązującymi do kultury pop art, ale ciekawie prezentują się również sentencje – zarówno te zakupione w sklepie, jak i samodzielnie napisane odręcznie lub wydrukowane na domowej drukarce.

plakaty z sentencjami

Domowa kreatywność artystyczna

Ramki na ścianach to również doskonałe miejsce do umieszczenia w nim twórczości własnej domowników. W pokoju dziecięcym, kuchni, przedpokoju doskonale zaprezentuje się kolekcja dziecięcych rysunków. W salonie lub sypialni można sobie pozwolić na wykreowanie ciekawego kolażu z koralików, biżuterii, okularów przeciwsłonecznych, pasków i wielu innych pomysłowych drobiazgów, które stworzą efektowną, dekoracyjną kompozycję. Ciekawy efekt zapewnią też kolorowe kolaże z rysunków, mozaiki wyklejane z kolorowych papierów, grafiki własne, kompozycje z suszonych roślin, skórek i kawałków tkanin czy haftowane lub włóczkowe obrazki w drewnianych ramkach.

obrazy z roślinami

 

Kiedy nie ma pomysłu na to, co umieścić w ramce, lub kiedy wnętrze jest już bogato wyposażone, wypełnione kolorami, a na ścianie pozostaje jeszcze strefa do zagospodarowania ciekawym rozwiązaniem – bardzo nowoczesnym i pobudzającym wyobraźnię może też być stworzenie kompozycji pustych ramek o różnych kolorach, kształtach i formatach.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość i nasycenie koloru

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem